مقدمه

DoorbinPlus1234

زبان نور - بخش اول


Back to Top

توضیحات

جو مک نالی متولد 1952 عکاسی آمریکایی است که از سال 1987 با مجله نشنال جئوگرافیک همکاری می کند. او که دارای مدرک کارشناسی رشته ارتباطات عمومی است از سال 1994 تا 1998 نیز به عنوان عکاس رسمی مجله لایف فعالیت می کرد. معروف ترین مجموعه عکس او، "پرتره قهرمانان 11 سپتامبر" است؛ پروژه ای که در ظرف سه هفته بلافاصله پس از حادثه 11 سپتامبر در استودیویی در نزدیکی برج های دوقلو به انجام رسید. این مجموعه در سال 2002 در هفت شهر ایالات متحده به نمایش درآمد و صدها هزار نفر از آن دیدن کردند.

مک نالی علاوه بر مجلات و نشریات معتبری و پرتیراژی چون تایم، فورچون، بیزینس ویک، نیویورک، در زمینه ی عکاسی تبلیغاتی نیز با شرکت های معظم و شناخته شده ای چون نیکون، سونی، جنرال الکتریک، آدیداس، اپسون و ... نیز همکاری داشته است. علاوه بر این از او سه کتاب در زمینه عکاسی منتشر شده است که عبارتند از: لحظه فشردن شاتر (2008)، خاطرات روزانه دوربین (2009) و طراحی نور (2011). او در طول دوران فعالیت حرفه ای اش، مفتخر به دریافت جوایز متعددی چون جایزه آلفرد آیزن­ اشتات برای عکاسی مطبوعاتی، جایزه ورلد پرس فوتو و باشگاه کارگردانان هنری شده است.

در این فیلم آموزشی، جو مک نالی سال ها تجربه خود در زمینه نورپردازی پرتره را به زبانی ساده در اختیار شما قرار می دهد. او به شما نشان می دهد که با همان فلاش اکسترنال خود می توانید کارهای زیادی انجام دهید. در این فیلم آموزشی شما یاد می گیرید که چگونه از طریق راهکارهای مختلف یک فلاش کوچک را به یک منبع نور بزرگ تبدیل کرده و سوژه خود را نورپردازی کنید. او هم چنین به شما نشان می دهد که چگونه با یک منبع نور و ایجاد سایه ها، نوری دراماتیک بر روی صورت ایجاد کنید. علاوه بر این، شما با کارکرد ابزارهای مختلف نورپردازی از جمله چتر، رفلکتور و وی- فلت به منظور نرم کردن و جهت دادن به نور آشنا می شوید.

 

مدرس : جو مک نالی

مترجم : هادی آذری

موضوع : نورپردازی استودیویی، فلاش بی سیم، پرتره

سطح : متوسطه

مدت زمان : 28 دقیقه

سال ساخت : 2012