DoorbinPlus1234سه روش برای ثابت نگه داشتن دوربین بدون استفاده از سه پایه

عکاسانی که از رویدادهای عمومی مثل رقابت های المپیک تصویر برداری می کنند همیشه نمی توانند از سه پایه استفاده کنند. درست است که این مسئله ممکن است برای برخی از عکاسان نا امید کننده باشد، ولی همیشه راه های خلاقانه ای برای عکاسی بدون سه پایه وجود دارد که دوربین نلرزد.
با کمی تمرین می توانید یاد بگیرید که وقتی سه پایه ای در اختیار ندارید، دوربین را ثابت نگه دارید، و هرگز مجبور نمی شوید عکس هایی که شارپ نیستند را بگیرید.

 

در اینجا سه روش برای ثابت نگه داشتن دوربین ارائه می شود:

how to hold a camera 01

1- به من تکیه کن
چیز محکمی مثل دیوار یا یک ستون پیدا کنید که بتوانید تعادل خود را حفظ کنید. تنظیم ISO خود را افزایش دهید تا سرعت عکس برداری سریع تری داشته باشید. توصیه می شود سرعت شاتر، تقریباً برابر با یک برروی طول فاصله کانونی لنز دوربین شما باشد . مثلاً برای یک لنز با فاصله کانونی 200 میلیمتر، از سرعت 1/200 ثانیه استفاده کنید.

 

how to hold a camera 02

2- وضعیت بدن خودتان را تنظیم کنید
آرنج های خود را به پهلوی خود بچسبانید. بعد یکی از دستهای خود را درست زیر لنز قرار دهید و با دست دیگر کنار دوربین را بگیرید. باید بتوانید از انگشت اشاره دستی که کناره دوربین را گرفته استفاده کنید و دکمه شاتر را فشار دهید.

 

how to hold a camera 03

3- بند دوربین را دور دستان بپیچانید
سعی کنید بند دوربین را چند دور دور مچ دست یا بازوی خود بپیچانید. این کار باعث می شود دوربین نزدیک به شما و در امنیت بماند. برای اطمینان بیشتر می توانید بند دوربین را دور گردن خود انداخته و دوربین را مقابل صورت خود نگه دارید.

 

مترجم: کیمیا قلی زاده

منبع: www.digitalcameraworld.com

لطفا برای ثبت نظر با نام کاربری خود وارد شوید

نقد

  • هیچ نظری یافت نشد